Ühe jalaga müük viib su raha

_39230292_one_legged_close270Paljud müügikad teevad selle vea, et lepivad kokku kokkusaamise, veendumata, kas asjasse on “segatud” ka teine osapool ja siis sooritavad ainult ühele inimesele esitluse. Millega see lõpeb?

“Väga tore. Jätke mulle materjalid ja hinnakirjad, ma arutan oma abikaasaga (kolleegiga, partneriga jne) läbi ja võtan teiega ühendust.” Tuttav, ah?

Mida selline vastus tegelikkuses tähendab? See tähendab seda, et su müük läheb suure tõenäosusega aia taha. Kui sa kujutad ette, et see inimene hakkab sinu toodet- teenust sama hästi edasi müüma kui sina, siis paned rängalt puusse. Ta ei tee seda kindlasti kohe mitte- ta lihtsalt pole isegi müüdud, rääkimata, et ta suudaks ka oma teist osapoolt ostu kasulikkuses veenda. Alati tekib tehnilisi küsimusi, vastuväiteid ja problemaatilisi nüansse, millele üks sinu esitlusel osalenud osapooltest ei suuda ealeski teisele selgeks teha.

Pealegi peame me arvestama sellega, et inimesed on laisad muutusteks, lisaks sageli äärmiselt hõivatud ja nad ei viitsi lihtsalt selle asjaga sügavuti tegeleda. Lõpptulemusena nähakse ainult hinda- ja see on alati kallis.

Millega see siis lõpeb? ” Arutasin oma partneriga ja me otsustasime, et siiski praegu ei osta. Tänan aga pakkumast ja soovin kõike paremat!” On mõnus, ah?

Peres langetatakse enamus olulisi otsuseid mõlema abikaasa poolt. Äris on sageli sama: lisaks ülemusele on sageli tegelik otsustaja hoopis madalama astme tegelane… või vastupidi.

Maakler, kes müüb korterit või maja ja lepib kokku kohtumise, kus osaleb ainult üks abikaasa, teeb suure tõenäosusega asjatut tööd. Ta sõidab kohale, näitab objekti, aga kuna kodu ost on pere ühine otsus, siis mitte mingit otsust selle esitluse käigus ei langetata. Ta võiks seda vältida, tehes kliendile lihtsalt selgeks, et neil on kasulikum koos kohale tulla, kuna on asju, mida mõlemad inimesed peaksid nägema. Sama kehtib automüügis, kindlustusemüügis, kallite tarbekaupade müügis- kus iganes!

Kindlusta enda jaoks alati, et mõlemad otsustajad oleksid sinuga kohtumisel kohal. Vastasel korral sooritad ühe jalaga müügi, mis pikalt püsti ei seisa, vaid kukub kolaki ümber. Mõte, et keegi teine müüks sinu pakutavat sama hästi edasi ja püüaks teda ostma veenda, kuulub muinasjuttude valkonda. Seda ei juhtu.

Ehk: lepi kokkusaamine kokku selliselt, et kindlasti kõik osapooled oleksid kohal ja et nad saaksid info kõige õigemalt isikult- Sinult!

Arutelu

  1. Urve Randma
  2. Karl
  3. Martin

Jäta vastus