11. septembril 2024

"CLOSINGU SALADUSED -
tehingu saamise kunst"

Varusta end 25 võimsa closingutehnikaga, millega lüüa lukku müügid,
mis muidu lükkuksid edasi või jääksid üldse olemata.

Sa kaotad igakuiselt sadu ja tuhandeid eurosid saamata jäänud tehingute näol, aga kas sa tead ka, miks?

Sina ja Su meeskond teete palju tööd, kuid tehingud ei taha tulla. Sa murrad pead, et milles võib olla asi. Üks põhilisemaid põhjuseid on suutmatus tehingud lukku lüüa.
Minu praktika sadade ettevõtetega on näidanud, et Eesti müügiinimesed on tihti head spetsialistid, oskavad klientidede tooteid- teenuseid tutvustada, kuid ei valda müügi ühte kõige olulisemat osa ehk closingut.
Kuidas see igapäevatöös välja näeb? Kui klient ütleb, et räägime kuu aja pärast uuesti, siis lepitakse selle vastusega ega lööda diili lukku (kuigi oleks suure tõenäosusega saanud).
Kui klient ütleb, et peab arutama oma kollegiga, siis lepitakse sellega.
Kui klient toob mingi ettekäände, näiteks, et "hind on kõrge", siis ei osata oma hinda veenvalt põhjendada ja kukutakse seda alandama.
Ja kui esitlusel tekib hetk, kus saaks tehingu ära closeda, siis magatakse see hetk lihtsalt maha.

Iga kuu lõikes tähendab oskamatus müügidiili lukku lüüa sageli tuhandeid või isegi kümneid tuhandeid eurosid saamata jäänud tulu. See on raha, mis jääb klientide (või konkurentide) kätte tänu sellele, et müüjad lepivad liiga kergesti klientide keeldumiste – edasilükkamistega - "ringivaatamistega".

Mida on vaja tellimuse saamiseks?

Keskmist müügitehingut tuleb lukku lüüa 5 või enam korda. See eeldab erinevate tehnikate oskuslikku kasutamist. Keskmine müügiinimene ei valda aga enamasti ühtegi closingutehnikat, selletõttu pole ime, et tulemused on viletsad.
Tellimuse saamiseks on vaja erinevaid closingutehnikaid erinevateks olukordadeks. Mitut sina ise tead ja mitut kasutad?
Mitut teavad su tiimi müügimehed?
Kui küsimus pani mõtlema, siis pole ime, et müügiplaan täis ei tule ja tehingud käest libisevad.

Closing on üks müügi olulisemaid osasid. Kui tellimust ei tule, on kogu Su töö null. Teist kohta müügis hõbemedaliga kahjuks ei autasustata.

See koolitus on ainuke Eestis, mis keskendub müügi kõige olulisema osa - tehingu saamise saladuste avastamisele. Sa ei kuule igavaid teooriaid, vaid saad suure hulga reaalseid tehnikaid oma müügi suurendamiseks. See koolitus erineb oma läbiviimiselt ja ülesehitust teistest müügikoolitustest totaalselt!

Kuidas saada olulistelt klientidelt tellimus ja täita ning korralikult ületada oma müügiplaane?
Kuidas viia enda ettevõtte müük hoopis teisele tasemele?
Kuidas lihtsate ja kohe rakendatavate tehnikatega enda müüki mitmekordistada?
Kuidas close'da kõige raskemaid tehinguid ja saada jalg ukse vahele suurtele tellijatele?
Kuidas panna oma müügiosakond lõpuks tehinguid saama?

Sellelt koolituselt saad Sa vastused nendele küsimustele ja hulga seniesitlemata ideid, kuidas need probleemid lahendada. Seda, mida Sa sel päeval kuuled, tavalistel müügikoolitustel lihtsalt ei õpetata. See koolitus on paljude klientide tagasiside kohaselt lihtsalt erakordne oma ülesehituselt.

Saladused, mida Sa saad teada:

 • kuidas saada lõpuks tehing oma kroonilistelt edasilükkajatelt
 • kuidas saada tellimus klientidelt, kes ütlevad, et su hind on liiga kallis
 • kuidas closeda klienti, kes tahab võtta pakkumisi ka konkurentidelt
 • kuidas saada tellimus kliendilt, kes ütleb, et tahab arutada ülemuse, abikaasa, äripartneriga
 • kuidas müüa kliendile, kes väidab, et konkurendi hind on odavam
 • kuidas suurendada iga tehtud tellimuse mahtu täiendavad 50 kuni 300%
 • kuidas kasutada closingutehnikaid senikasutamata kombinatsioonidena ja müüa selle tulemusena 4 korda rohkem

Kokku saad koolituselt ligi 25 erinevat closingutehnikat oma seni lootusetutena näivate diilide kojutoomiseks. Need tehnikad on jaotatud kategooriatesse, vastavalt olukorrale, sinu müügistiilile ja kliendile: võta ja ainult kasuta! Sa saad teada, mida teha edasilükkajatega, hinna allatampijatega, "ringivaatajatega", konkurentide eelistajatega ja raskete klientidega.

Sa saad enda arsenali sellised closingutehnikad, nagu:

 • Hundikoera ja kuldmedali closing
 • Prooviclosing
 • President Lennart Meri closing
 • Jah-i closing
 • Kuuma kartuli closing
 • Õngekonksu closing
 • Vastuväidete closing
 • „Ma mõtlen järele“ closing
 • Karusselli closing
 • Jäämäe closing
 • Vaikuse closing
 • Eesmärgi closing
 • Müügitehingut oletav closing
 • Hinna ja maksumuse closing
 • 3 valiku closing
 • Unistuste ja luupainajate closing
 • Parima pakkumise closing
 • Empaatiasüstimise closing
 • Protsessi closing
 • Joon alla closing
 • Ebareaalse lisamüügi closing
 • “Kui te ütlete jah” closing
 • Konkurendi kliendi closing
 • Pakilisuse closing
 • Ukselingi closing
 • Hinnajagamise closing
 • Saa või sure closing
 • Vastupidine closing
 • Surnud müügi closing

Kokku annan ligi 25 tehnikat, millest paljud on väga originaalsed. Veelgi põnevam on aga see, et ma näitan, kuidas nendest teha kuni 4 – tehnikalisi kombinatsioone, mis aitavad sul lukku lüüa 300-500% rohkem tehinguid.

Garanteerin - sellist koolitust ei paku Eestis keegi!
"Closingu saladused - tehingu saamise kunst" annab absoluutselt parimad tehnikad tehingu saamiseks. Nagu annavad mu sajad kliendid tagasisidet - see on kõige praktilisem koolitus müügi reaalseks suurendamiseks.

"Pidasin Ekke koolitust liiga kalliks, kuid peale sissejuhatavat koolitust oli selge, et see on parim, mida oleme üldse kogenud. Peale seda tellisin selle kogu oma 90-st müügimehest koosnevale tiimile. Soovitan kõigile, kes tahavad müüki tõsta."

Lauri Luks
Juhatuse esimees
WÜRTH AS

 

"Vapustavalt hea koolitaja ja koolitus. Meie tulemused kasvasid peale seda korralikult, kuna saime aru, et tehingud lasti liiga kergelt käest."

Marju Allaste
Müügidirektor
IIZI Kindlustusmaakler

 

"Ekke korraldas koolituse, mis lõi meie inimesed jalust! See andis meie pangale uue nägemuse, kuidas edasi liikuda. Poleks uskunud, et üks koolituspäev võib olla nii äritegevust muutev. Oleme selle raha juba esimese paari päevaga kordades tagasi teeninud."

Ingo Põder
Juhatuse liige
BIG Bank

 

"See koolitus on võimas. Nende tehnikate tulemusena on võimalik tõepoolest oma müügi mitmekordistada. Sellist koolitust nagu Ekke teeb, ei paku Eestis ilmselt mitte keegi peale tema."

Imre Treu
Müügidirektor
Liviko AS

 

"Ekke on ainus koolitaja Eestis, kelle tehnikad ka reaalselt töötavad. Kes tahab oma müüki tõsta, lihtsalt peab osalema sellel koolitusel, kuna closingukoolitus on lihtsalt SUPER!"

Anne Paluviir
telemüügi osakonna juhataja
Elisa Eesti AS


Koolitus toimub 11. septembril 2024 Tallinnas
 (detailid saadan peale registreerimist Sulle meilile)
Koolituse osalustasu on 495 eurot pluss km.

Selle sees on:
põhjalikud materjalid,
diplom koolituse läbimise kohta,
kohvipausid,
lõunaoode,
korralik toitev ja maitsev lõunasöök,
ohtralt kohvi - teed vaimu virgutamiseks
ja loomulikult vinge koolitus!

Elu on liiga lühike, et õppida ainult oma kogemustest ja ebaõnnestumistest. Mu kliendid on väitnud, et see kompetents on väärt kümneid ja isegi sadu tuhandeid eurosid. Sina saad selle ülimalt praktiliste closingutehnikate komplekti sümboolse hinna eest.

Päevakava

10.45 Kogunemine ja hommikukohvi
11.00
 Koolituse algus. Tempokas sissejuhatus ja esimesed 5 closingutehnikat

12.15 Kohvipaus koos kerge lõunaootega
12.25 Jätkame closingutehnikatega. Tempo kasvab. Annan closingutehnikaid, kuidas edasilükkajaid töödelda ja nendelt tellimus saada. Läbimängimised. Sa näed oma peas tegevusi, kuidas järgmise poolaasta müügiplaani ületada.
13.20 – 14.00 Lõuna
14.00 Asi läheb veel karmimaks. Vastuväitjate ja hinna allatingijate close’mine. Closingu kombinatsioonid ja teatraalsed näited. Pealelõunast und ei tule!
15.10 Kellele tass kohvi, kellele väljas suits, kellele klaas külma vett, kuna adrenaliin on laes!
15.20 Kõige raskemad kliendid ja nendele müümine. Lootusetutena näivate müükide päästmise tehnikad.
17.15 Sa saad diplomi ja suundud koju, peas vasardamas mõte: “Kuidas ma nii palju raha olen seni klientide taskusse jätnud? Nüüd on sellega lõpp!!”

LUBADUS SULLE: Kui Sa valid sellel closingukoolitusel osalemise, siis koged nii praktilisi tehnikaid, mida kusagilt mujalt Sa ei saa. Lisaks teenid Sa selle investeeringu kordades tagasi, kuna need tehnikad toimivad kohe! Võta ja korja lihtsalt tehingud üles, mis Sind ootavad.

Kui Sinul või su tiimil on soov saada üle müügiinimeste põhiprobleemist ehk tehingute kättesaamise suutmatusest, siis registreeri end kohe ära!

Aga kas see ikka on väärt seda investeeringut?

Mõtle korra sellele, kui palju kulub ressursse, aega ja raha sellele, et teha pakkumisi, mis lähevad tühja ja viia läbi esitlusi, mis ei lõpe tulemusega? Kui Su üks oluline potentsiaalne klient ütleb Su pakkumise peale "ei" (või veel hullem - teeb seda mõttes), siis on Sul temani pikaks ajaks ligipääs blokeeritud. Võib-olla saab jala ukse vahele hoopis konkurent? Palju see kaotus sulle maksma läheb?

Sul on ainult võita, näidata konkurentidele tagatulesid ja tõsta oma sissetulekut! Sa teenid selle raha tagasi juba esimeste õnnestunud tehingutega, mida Sa muidu tõenäoliselt ei saaks!

Raha-tagasi garantii!

Oled skeptiline, et kas see on ikka huvitav ja praktiline koolitus? Jah, me kõik oleme käinud loengutes, mis on igavad ja teoreetilised.
Ma ei taha, et Sina oleksid rahulolematu. Kui koolitus ei vasta Su ootustele ja lahkud poole pealt, siis maksan Sulle raha vastu vaidlemata tagasi. See on Sinu garantii, et Sa tuled kogema väärt asja, mis Sind müügis reaalselt aitab. 

Omalt poolt luban:

 • See on kõige praktilisem koolitus, mida oled kogenud: saad palju sõnastusi ja tehnikaid, mis aitavad Sind uute tehingute saamisel koheselt! 
 • Kõige meeleolukam koolitus, mis ei sarnane klassikalisele kuivale koolituspäevale, ehk Sa saad osa väga lahedast elamusest! 
 • Juhul kui Su eesmärk on müügi ja sissetuleku tõstmine, siis pärast seda päeva suudad Sa seda! 
 • Kui Sa rakendad ise või oma tiimiga õpitut, siis tuleb garanteeritult ära rohkem tehinguid ja müük muutub piinarikkast tegevusest nauditavaks protsessist.
  Ja mis saaks olla veel suurem rahulolu kui vallata mängu, teades, et ei-sid on võimalik pöörata jah-ideks ning et sellega kaasneb korralik rahaline kompensatsioon.

 

 

10.45 Saabumine ja hommikukohv
11.00 Koolituse algus. Tempokas sissejuhatus ja esimesed 5 closingutehnikat
12.15 Kohvipaus koos lõunaootega
12.25 Jätkame closingutehnikatega. Tempo kasvab. Annan closinguid, kuidas edasilükkajaid töödelda ja nendelt tellimus saada. Läbimängimised. Sa näed oma peas tegevusi, kuidas selle talve müügiplaani ületada.
13.20 – 14.00 Lõuna
14.00 Asi läheb veel karmimaks. Vastuväitjate ja hinna allatingijate close’mine. Closingu kombinatsioonid ja teatraalsed näited. Pealelõunast und ei tule!
15.10 Kellele kohv, kellele suits, kellele klaas külma vett, kuna adrenaliin on laes!
15.20 Kõige raskemad kliendid ja nendele müümine. Lootusetutena näivate müükide päästmise tehnikad.
17.10 Sa saad diplomi ja suundud koju, peas vasardamas mõte: “Kuidas ma nii palju raha olen seni klientide taskusse jätnud? Nüüd on sellega lõpp!”

LUBADUS SULLE: Kui Sa valid sellel closingukoolitusel osalemise, siis koged nii praktilisi tehnikaid, mida kusagilt mujalt Sa ei saa. Lisaks teenid Sa selle investeeringu kordades tagasi, kuna need tehnikad toimivad kohe. Võta ja korja lihtsalt tehingud üles, mis Sind ootavad.

Kui Sinul või Su tiimil on vajadus saada üle müügiinimeste põhiprobleemist ehk close’mise nõrkusest ja tuua koju tehingud ja raha, mis on seni õhus, siis registreeri end kohe ära!

Olen Ekke Lainsalu, endine tippmüügimees, praegune müügiproffide koolitaja.

Areng müügiamatöörist müügiprofiks

Alustasin oma müügikarjääri 1992-93. aastal, müües ukselt uksele Profit-Cardi nimelisi sooduskaarte. Esimese tõsise kogemuse B2B müügis (ettevõttelt ettevõttele) sain, kui mind aasta hiljem võeti tööle alustavasse piipar-peilerside firmasse Baltcom Eesti AS. Läbi personaliotsingufirma õnnestus mul konkursil sõelale jääda ning alustasin 93.aasta lõpus müügitööd.

Aga siis, oh ebaõnne – esimene kolmveerand aastat ei suutnud ma praktiliselt üldse oma eksistentsi õigustada! Mind taheti selle perioodi jooksul korduvalt lahti lasta, kuna lepinguid ja müüki ei tulnud. Depressioon, masendus, soov kõik kuu peale saata… võibolla tead Sa seda tunnet isegi.

Mingi hetk aga läks mu “käsi lahti” ja ning siis hakkas tulema… ja tulema väga palju. Mina, algusaja ebaõnnestuja, müüsin nelja aasta vältel üle kuu sama palju kui kogu müügitiim kokku.

Mõned mu edusammud sellest perioodist olid järgnevad:

 • võitsin nelja aasta vältel KÕIK müügivõistlused
 • suutsin purustada kõik müügirekordid
 • lõin põhikonkurendilt üle kolm neljandikku ta põhilistest suurklientidest
 • mind valiti ettevõtte läbi aegade parimaks müügimeheks
 • müüsin stabiilselt üksi peaaegu sama palju kui kogu müügimeeskond kokku

Usun, et ka Sinu tutvusringkonnas on hulk selliseid inimesi, kes on end läbi meeletute raskuste edukalt üles töötanud.

Kuidas müügiprofist sai müügikoolitaja?

Edasi siirdusin uutele jahimaadele ja müüsin ligi 2 aastat kindlustust, kus ma sain väga hea müügitiimi juhtimise kogemuse. Siis tehti mulle ettepanek Trio raadiojaamade poolt tulla koolitama nende 25 pealist müügitiimi. Tegelesin selle väljakutsega kolm kuud, treenisin neid, käisin kohtumistel ja näitasin isikliku eeskujuga ette, kuidas tehinguid lukku lüüa. Kui lepingu tähtaeg kukkus, lõin oma ettevõtte ja alustasin karjääri müügikoolitajana.

Olen tugev praktik

Juhul kui Sa peaksid mind valima kunagi enda koolitajaks, siis tea, et Sinuga kõneleb praktik, kes on kõiki neid raskusi kogenud, millega Sina koos oma meeskonnaga hetkel silmitsi seisad. Ja räägib mitte lihtsalt praktik, vaid väga tugev praktik.

Tänaseks olen müügikoolitajana tegev 25 aastat. Olen koolitanud kümneid tuhandeid müügiinimesi ja nõustanud sadu ettevõtteid. Seni suurima koolituse olen läbi viinud 2500-le osalejale. Paljud ettevõtted peavad mu koolitusi senikogetutest kõige praktilisemateks ja müüki tõstvamateks. Kui soovid oma müügikäivet tõsta ja konkurentide kliendid endale saada (mu lemmikteema), siis pöördu minu poole. Aitan Sind.

Suhtleme

Kontakti saad minuga telefonil 50 67762 või ekke@myygiproff.ee.

 

Tanel Tarum
1partner Kinnisvaragrupp

Ekke koolitused on Eestis korraldatavatest müügikoolitustest selgelt kõige praktilisemad. Koolitustel võib alati rääkida isiklikust motivatsioonist ja teooriast. See kindlasti tuleb kasuks, kuid praktikult saada praktilisi soovitusi on hindamatu väärtusega. Ekke, olnud ise tipp-müügimees, teab mida räägib ja edasi annab. Koolitused on alati sisukad ning põhjalikud, puudu ei ole huumorist. Ekke pakub lahendusi peaaegu kõikidele müügis ettetulevatele situatsioonidele, klientide vastustele, võimalustele. Oma ettevõttele oleme tellinud Ekke koolitusi just eelnevatest põhiargumentidest lähtuvalt. Julgen alati Ekke koolitusi soovitada nii algajatele kui ka päris edasijõudnutele.

Rain Lõhmus
LHV

See on ainulaadne lähenemine müügile, millest on õppida igaühel, kes soovib rohkem raha teha. Ekke on müügi lõpuleviimise teemal Eestis ainuke ekspert.

Paul-Eerik Rummo
Riigikogu liige

Müügi põhitõdesid peaksime me teadma kõik, arstidest kuni poliitikuteni. Ekke koolitustelt saab igaüks põnevaid ideid. Soovitan siiralt – ta on äärmiselt huvitav ja mitmekesine koolitaja.

Ingo Põder
BIGBANK, juhatuse liige

Ekke poolt tehtud superhea koolitus õnnestus 100%. Inimeste senised mõttemallid mõranesid juba esimese poole tunniga ja päeva lõpuks oli progress silmaga näha. Eriline lähenemisnurk tehingute saamisele ja spetsiaalselt meie jaoks tehtud koolitus tõi tulemusi juba järgmisel päeval.

Randel Min
AS Stallion, juhatuse esimees

Särava esinejana suutis Ekke meile tõestada, et müük on väga oluline klienditeeninduse komponent ning mitmed müügimeetodid ja põhimõtted on hädavajalikud kliendi rahulolu saavutamisel. Julgen isiklikult ja meie meeskonna nimel Ekket müügiprofessionaali ja konsultandina soovitada. Lisaks on temaga koos veedetud aeg meeskonnale põrgulikult põnev.

Ingvar Allekand
Domus Kinnisvara Vahendus OÜ, arendusdirektor

Ekke korraldatud koolituspäev ületas Domus Kinnisvara juhtide ootusi ning kõik osalejad jäid päevaga üliväga rahule. Päeva parim osa oli siiski Ekke out-of-box lähenemine müügiolukordadele, mis meil igapäevases töös ette tulevad ning Ekke poolt välja pakutud uued tehnikad nende olukordade lahendamiseks. Koolituspäevas saadud uut energiat on tunda kõigis meie kontorites – nii Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas kui Keilas. Tänaseks saan rahulolevalt tõdeda, et koolitusele järgnenud kuude jooksul oleme hulgaliselt tehinguid lõpuni viinud just neid uusi müügitehnikaid kasutades. Samuti oleme müügitulemust parandanud tänu maaklerite suurenenud enesekindlusele.
Seekordne investeering koolitusse teenis end juba esimese kuuga tagasi. Ekke on konkurentsitult parim müügikoolitaja Eestis.

Magnus Vaht
Elisa Eesti, müügijuht

Ekke koolitus aitas meie telefonimüügile palju kaasa. Kõige tugevam osa on suurepärased praktilised tehnikad, mida saab kohe iga müüja oma töös kasutada.

Andres Kuuse
Intrum Justitia AS

Ekke koolitustest sain isiklikult küll palju uusi lähenemisi, millest mitmed on end juba praktikas tõestanud ja tänaseks selle investeeringu mitmekordselt tagasi toonud.

Eva Paavo
Kaupmees & KO AS, müügidirektor

Ekke koolitusel ei jäänud ühtegi küsimust vastuseta ega probleemi lahenduseta.
Kuigi mõned võtted tundusid esmapilgul isegi pisut šokeerivad, täitsid need oma eesmärgi – raputasid rutiinist ning andsid ideid läheneda müügiprotsessile senisest erinevalt. Üksi müügikoolitus ei ole müügitulemustele nii hästi mõjunud kui Ekke oma. Soovitan soojalt.

Eduard Neeme
AS Plasto, müügidirektor

Ekke tegi kogu Plasto 70-liikmelisele meeskonnale koolituse, mis osutus ääretult praktiliseks ja heaks. Pidasime seda esialgu kalliks, kuid see investeering õigustas end mitmekordselt . Ekke koolitused toovad raha tagasi ja oluliselt rohkemgi.

Ahti Rattasep
OÜ Diivaniparadiis, juhatuse esimees

Ekke on suurepärane koolitaja, kaasahaarav esineja ja vaieldamatult parim müügiekspert Eestis. Diivaniparadiis sai tema closingutehnikate koolitusest palju tuge, koolituse ettevalmistus ja sisu oli 110%. Kes tahab oma müüki suurendada, peab pöörduma Ekke Lainsalu poole.

Priit Kurg
Lindström OÜ

Closingutehnikate valdamise alal ei ole Ekkele võrdset. Ta on Lindströmi palju aidanud ja tema koolitused on kõige kaasakiskuvamad üldse. See energia, tempo, näited ja praktilised tehnikad, mida ta on suuteline andma, on fenomen omaette.

 

Oled selle koolituse juba läbinud ja closed diile nagu tõeline müügiproff, kuid siiski leidub neid kliente, kes lükkavad otsustamist edasi ja lihtsalt ei taha tehingut ära kinnitada? Pole probleemi, sest mul on valminud uus koolitus mis õpetab kuidas peab just selliste klientidega käituma. Eelduseks on esimese koolituse läbimine.

Vaata seda siit. 

 

 

 

Rain Lõhmus,
LHV

Ekke on müügi lõpuleviimise teemal Eestis ainuke ekspert. Tema müügialastest teadmistest on õppida paljudel.

Ekke Lainsalu 2024
Müügitehnikad, mida teised ei õpeta!
myygiproff.ee

ekke@myygiproff.ee
tel 5067762