Minust

Olen Ekke Lainsalu, endine tippmüügimees, praegune müügiproffide koolitaja.

Areng müügiamatöörist müügiprofiks

Alustasin oma müügikarjääri 1992-93. aastal, müües ukselt uksele Profit-Cardi nimelisi sooduskaarte. Esimese tõsise kogemuse B2B müügis (ettevõttelt ettevõttele) sain, kui mind aasta hiljem võeti tööle alustavasse piipar-peilerside firmasse Baltcom Eesti AS. Läbi personaliotsingufirma õnnestus mul konkursil sõelale jääda ning alustasin 93.aasta lõpus müügitööd.

Aga siis, oh ebaõnne – esimene kolmveerand aastat ei suutnud ma praktiliselt üldse oma eksistentsi õigustada! Mind taheti selle perioodi jooksul korduvalt lahti lasta, kuna lepinguid ja müüki ei tulnud. Depressioon, masendus, soov kõik kuu peale saata… võibolla tead Sa seda tunnet isegi.

Mingi hetk aga läks mu “käsi lahti” ja ning siis hakkas tulema… ja tulema väga palju. Mina, algusaja ebaõnnestuja, müüsin nelja aasta vältel üle kuu sama palju kui kogu müügitiim kokku.

Mõned mu edusammud sellest perioodist olid järgnevad:

 • võitsin nelja aasta vältel KÕIK müügivõistlused
 • suutsin purustada kõik müügirekordid
 • lõin põhikonkurendilt üle kolm neljandikku ta põhilistest suurklientidest
 • mind valiti ettevõtte läbi aegade parimaks müügimeheks
 • müüsin stabiilselt üksi peaaegu sama palju kui kogu müügimeeskond kokku

Kõlab pisut lääge “ameerikaliku eduloona”, kuid see oli minu müügimehekarjäär. Usun, et ka Sinu tutvusringkonnas on hulk selliseid inimesi, kes on end läbi meeletute raskuste edukalt üles töötanud.

Kuidas müügiprofist sai müügikoolitaja?

Edasi siirdusin uutele jahimaadele ja müüsin ligi 2 aastat kindlustust, kus ma sain väga hea müügitiimi juhtimise kogemuse. Siis tehti mulle ettepanek Trio raadiojaamade poolt tulla koolitama nende 25 pealist müügitiimi. Tegelesin selle väljakutsega kolm kuud, treenisin neid, käisin kohtumistel ja näitasin isikliku eeskujuga ette, kuidas tehinguid lukku lüüa. Kui lepingu tähtaeg kukkus, lõin oma ettevõtte ja alustasin karjääri müügikoolitajana.

Olen tugev praktik

Juhul kui Sa peaksid mind valima kunagi enda koolitajaks, siis tea, et Sinuga kõneleb praktik, kes on kõiki neid raskusi kogenud, millega Sina koos oma meeskonnaga hetkel silmitsi seisad. Ja räägib mitte lihtsalt praktik, vaid väga tugev praktik.

Koolitan nii Eestis kui välismaal

Tänaseks olen müügikoolitajana tegev 13 aastat. Olen koolitanud kümneid tuhandeid müügiinimesi lisaks Eestile ka Soomes, Rootsis, Venemaal ja Balkanimaades. Mind on tellinud sajad ettevõtted ja suurima koolituse olen läbi viinud 2500-le osalejale. Paljud ettevõtted peavad mu koolitusi senikogetutest kõige praktilisemateks ja müüki tõstvamateks. Kui soovid oma müügikäivet tõsta ja konkurentide kliendid endale saada (mu lemmikteema), siis pöördu minu poole. Aitan Sind.

Suhtleme

Kontakti saad minuga telefonil 50 67762 või ekke@myygiproff.ee.
Muud rekvisiidid:
OÜ Müügitreeningute Keskus
Registrikood 10362069
Keemia 11-9, Tallinn, 10616

 

Teised minust

 

 • Tanel Tarum 1partner Kinnisvaragrupp

  Ekke koolitused on Eestis korraldatavatest müügikoolitustest selgelt kõige praktilisemad. Koolitustel võib alati rääkida isiklikust motivatsioonist ja teooriast. See kindlasti tuleb kasuks, kuid praktikult saada praktilisi soovitusi on hindamatu väärtusega. Ekke, olnud ise tipp-müügimees, teab mida räägib ja edasi annab. Koolitused on alati sisukad ning põhjalikud, puudu ei ole huumorist. Ekke pakub lahendusi peaaegu kõikidele müügis ettetulevatele situatsioonidele, klientide vastustele, võimalustele. Oma ettevõttele oleme tellinud Ekke koolitusi just eelnevatest põhiargumentidest lähtuvalt. Julgen alati Ekke koolitusi soovitada nii algajatele kui ka päris edasijõudnutele.

 • Rain LõhmusLHV

  See on ainulaadne lähenemine müügile, millest on õppida igaühel, kes soovib rohkem raha teha. Ekke on müügi lõpuleviimise teemal Eestis ainuke ekspert.

 • Paul-Eerik RummoRiigikogu liige

  Müügi põhitõdesid peaksime me teadma kõik, arstidest kuni poliitikuteni. Ekke koolitustelt saab igaüks põnevaid ideid. Soovitan siiralt – ta on äärmiselt huvitav ja mitmekesine koolitaja.

 • Ingo PõderBIGBANK, juhatuse liige

  Ekke poolt tehtud superhea koolitus õnnestus 100%. Inimeste senised mõttemallid mõranesid juba esimese poole tunniga ja päeva lõpuks oli progress silmaga näha. Eriline lähenemisnurk tehingute saamisele ja spetsiaalselt meie jaoks tehtud koolitus tõi tulemusi juba järgmisel päeval.

 • Randel MinAS Stallion, juhatuse esimees

  Särava esinejana suutis Ekke meile tõestada, et müük on väga oluline klienditeeninduse komponent ning mitmed müügimeetodid ja põhimõtted on hädavajalikud kliendi rahulolu saavutamisel. Julgen isiklikult ja meie meeskonna nimel Ekket müügiprofessionaali ja konsultandina soovitada. Lisaks on temaga koos veedetud aeg meeskonnale põrgulikult põnev.

 • Ingvar AllekandDomus Kinnisvara Vahendus OÜ, arendusdirektor

  Ekke korraldatud koolituspäev ületas Domus Kinnisvara juhtide ootusi ning kõik osalejad jäid päevaga üliväga rahule. Päeva parim osa oli siiski Ekke out-of-box lähenemine müügiolukordadele, mis meil igapäevases töös ette tulevad ning Ekke poolt välja pakutud uued tehnikad nende olukordade lahendamiseks. Koolituspäevas saadud uut energiat on tunda kõigis meie kontorites – nii Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas kui Keilas. Tänaseks saan rahulolevalt tõdeda, et koolitusele järgnenud kuude jooksul oleme hulgaliselt tehinguid lõpuni viinud just neid uusi müügitehnikaid kasutades. Samuti oleme müügitulemust parandanud tänu maaklerite suurenenud enesekindlusele.
  Seekordne investeering koolitusse teenis end juba esimese kuuga tagasi. Ekke on konkurentsitult parim müügikoolitaja Eestis.

 • Magnus VahtStarman, Müügijuht

  Ekke koolitus aitas meie telefonimüügile palju kaasa. Kõige tugevam osa on suurepärased praktilised tehnikad, mida saab kohe iga müüja oma töös kasutada.

 • Eva Paavo Kaupmees & KO AS, müügidirektor

  Ekke koolitusel ei jäänud ühtegi küsimust vastuseta ega probleemi lahenduseta.
  Kuigi mõned võtted tundusid esmapilgul isegi pisut šokeerivad, täitsid need oma eesmärgi – raputasid rutiinist ning andsid ideid läheneda müügiprotsessile senisest erinevalt. Üksi müügikoolitus ei ole müügitulemustele nii hästi mõjunud kui Ekke oma. Soovitan soojalt.

 • Andres KuuseIntrum Justitia AS

  Ekke koolitustest sain isiklikult küll palju uusi lähenemisi, millest mitmed on end juba praktikas tõestanud ja tänaseks selle investeeringu mitmekordselt tagasi toonud.

 • Eduard NeemeAS Plasto, müügidirektor

  Ekke tegi kogu Plasto 70-liikmelisele meeskonnale koolituse, mis osutus ääretult praktiliseks ja heaks. Pidasime seda esialgu kalliks, kuid see investeering õigustas end mitmekordselt . Ekke koolitused toovad raha tagasi ja oluliselt rohkemgi.

 • Ahti RattasepOÜ Diivaniparadiis, juhatuse esimees

  Ekke on suurepärane koolitaja, kaasahaarav esineja ja vaieldamatult parim müügiekspert Eestis. Diivaniparadiis sai tema closingutehnikate koolitusest palju tuge, koolituse ettevalmistus ja sisu oli 110%. Kes tahab oma müüki suurendada, peab pöörduma Ekke Lainsalu poole.

 • Priit KurgLindström OÜ

  Closingutehnikate valdamise alal ei ole Ekkele võrdset. Ta on Lindströmi palju aidanud ja tema koolitused on kõige kaasakiskuvamad üldse. See energia, tempo, näited ja praktilised tehnikad, mida ta on suuteline andma, on fenomen omaette.

Jäta vastus