Parem õpi üks uus nipp ja ära nüristu

Mulle meeldib müügiinimese ameti puhul vabadus ja valikuvõimalus.  Vabadus selles osas, et kui ei ole tegu just telefoni- või kauplusemüügiga, siis on võmalik ise enda asju planeerida. Ja valikuvõimalus selles osas, et ükski müügiproff ei pea seisma käed rüpes ja ootama, et midagi juhtuks. Või peab? Ma ei usu. Me oleme oma töö iseloomult sarnased ettevõtjatega. Meie ei pea ootama, et asjad juhtuksid- me paneme ise asjad juhtuma.

Praegune aeg pakub suurepäraseid võimalusi teenimiseks. Paljud ei teeni aga selletõttu, et nende põhiline töövahend on nüri või puudub see üldse. Kui taksojuhi töövahend on auto, kirurgi töövahend skalpell, siis müügimehe töövahend on müügioskus. Enamusel on see aga nüri nagu vene kirves. Võid selle illustratsiooniks lugeda mu eelmist postitust.

Valdav osa müügiinimesi ei panusta piisavalt aega, et oma põhilist töövahendit täiendada. Nad ei õpi kunagi teadlikult müüki, vaid teevad seda tööd kõhutunde baasil. See on sama debiilne nagu hakata ise näiteks ajukirurgiks, ilma seda peent kunsti õppimata. Lihtsalt hakkad kolpasid lahti lõikama ja sonkima, vaadates, et “äkki õnnestub”. Pikk su karjäär olla võiks sellisel kombel?  Diagnoos: “Suri lahangul”, eksole. Müümine on sama peen kunst: see on kliendi aju mõjutamine, stimuleerimine ja tema hirmude vaigistamine. Müümine on väga väga peen ala.

Kui palju kulutab keskmine müügimees aega sellele, et nii nõudlikku oskust lihvida? Enamus ei tee seda üldse. Mis on aga tulemused? Müüa ei suudeta, palk kahaneb, võlad ja laenud ootavad tasumist, asjad lähevad aina kehvemaks. Jah, kehvemaks nende jaoks, kes ei saa aru, et täna tuleb oma müügioskusi täiendada iga päev- kui tahad ellu jääda!

Tiheda konkurentsi tingimustes tuleb oma põhilist töövahendit, müügioskust lihvida ja teritada filigraansuseni. Kui sa õpid aru saama, miks inimesed ostavad, mis on need ajendid, mis viivad teda tellimuse vormistamise ja maksmiseni, mis on need tehnikad, mis aitavad saada tehinguid, siis oled teistest peajagu üle. Siis ei pea sa muretsema surutise pärast. Sa ei pea muretsema kahaneva sissetuleku pärast. Nii et minu soovitus on- õpi müüma! Tee seda kasvõi siinsamas või otsi internetist materjali, loe läbi mõni müügialane raamat, vestle teiste edukate müüjatega ja pane nende ideed kõrva taha- mida iganes!

Kujuta ette, kui Sa õpiksid iga nädal ära uue müügitehnika ja prooviksid seda praktikas? Mida see su sissetulekuga võiks teha? See pole mingi suur kunst, lihtsalt otsi materjali ja katseta- su sissetulek sõltub ju müügitulemustest, on ju nii? Ja täna on nii palju tasuta infot käes, ole ainult hakkaja!
Ehk- vii oma müügioskus kõrgemale kui on teistel ja sa ei pea tuleviku pärast muretsema.

Arutelu

  1. AL
  2. Ekke Lainsalu
    ekke
  3. Rene

Jäta vastus