Mida kasulikku võib anda võrkturundusega tegelemine?

Eelmises osas kirjutasin võrkturundusega tegelemise ohtudest. Täna aga jagan oma kogemusi võrkturunduse positiivsest poolest.

Peab tunnistama, et Eestis on võrkturundajate maine vastuoluline. Selleks on ka põhjust.

Eelmises osas kirjutasin võrkturundusega tegelemise ohtudest. Täna aga jagan oma kogemusi võrkturunduse positiivsest poolest.

Peab tunnistama, et Eestis on võrkturundajate maine vastuoluline. Selleks on ka põhjust. Läbi “multi level marketingi” (MLM) on pakutud kahtlase väärtusega kaupa, mis ei kannata mingit kriitikat, laialdaselt on jagatud inimestele katteta lubadusi “tegema ei pea eriti midagi, leia ainult 10 inimest enda alla ja teenid aasta pärast miljoni”. Inimesi on petetud ka püramiidskeemidega ja paljud arvavad selletõttu, et võrkturundus on sama.

Osad hüperaktiivsed võrkturundajad on kogu oma tutvusringkonna ära väsitanud oma “uskumatu ärivõimalus” stiilis pakkumistega. Paljud inimesed on proovinud palavikuliselt kümneid erinevaid võrke, hüpates ühest toidulisandifirmast teise. Paljud inimesed on pettunud MLM-i proovides.  Ei saa öelda, et võrkturundajaid just kõige palavamalt armastatakse ja et nende maine kõrge oleks. Samas, kes armastab näiteks telemarketere? Tolmuimejamüüjaid? Üldse aktiivseid müüjaid?

On nagu on, kuid samas peitub MLM-iga tegelemises ka üksjagu kasulikku. Kui sa kuulud nende 2% hulka, kellel on püsivust, vastupidavust, ärilist vaistu ja entusiasmi, siis võid tõepoolest võrkturunduses teenida päris mõistlikke summasid. Enamus võrkturundajaid selliste sissetulekuteni paraku ei jõua, kuid seevastu saadud kogemused ning oskused kompenseerivad saamata jäänud miljonid.

MIDA KASULIKKU SA VÕID SAADA VÕRKTURUNDUSEGA TEGELEDES?

Müügioskuse. See on äritegemises üks kõige olulisemaid oskusi üldse. Ärijuhtimisel on see üks ääretult vajalik kompetents, rääkimata sellest, et kui sa valdad hästi müüki, siis on sul elu lõpuni hea töökoht garanteeritud. Häid müügiinimesi otsitakse tikutulega ja võrkturunduses on suurepärane võimalus seda arendada. Inimesed, kes pole kunagi varem müünud, saavad käe valgeks ja sellega seoses endale uue ameti. Inimesed, kellel on raskusi traditsioonilise töökoha leidmisega, suudavad leida MLM-i näol endale väljundi – tegelikkuses suurepärane.

Müügijuhtimise oskuse.
Juhul kui sul kasvab enda alla struktuur, siis koged elus võib- olla esimest korda enda rolli juhina. Sinu vastutada on inimeste treenimine, motiveerimine, aitamine. Seda läheb sul ka tulevikus vaja kui peaksid MLM-iga enam mitte tegelema.

Tasuta koolitusi.
Osad võrkturundusfirmad on välja töötanud põhjalikud koolitus- treeningprogrammid, mis õpetavad müügioskusi, eesmärkide seadmisi, müügijuhtimist jne. Võta maksimum ja õpi nii palju kui saad!

Esinemisoskuse
. Aastatel 1997-99 olin seotud ligi 2 aastat võrkturundusega, müües pensionikindlustust läbi selle süsteemi. Kahjuks osutusid omanikud petturiteks ja sisuliselt tõmbasid konsultantidel naha üle kõrvade, kuid ma ei kahetse seda perioodi, vastupidi. Ma polnud kunagi elus esinenud publiku ees, kuid sealt saadud esinemiskogemused on mu tänases koolitajakarjääris märkimisväärseks toeks. Lisaks aitas kindlustuse müümine edasi arendada mu selleks ajaks juba päris head müügioskust. See periood mu elust oli huvitav ja andis palju vajalikke oskusi juurde.

Võrkturundusel on omad miinused ja omad plussid. Ei saa mingil juhul öelda, et võrkturundus on paha ja ära puutu seda. On tõepoolest inimesi, kes tegelevad sellega aktiivselt, on edukad ja teenivad hästi. Samas, iga asi nõuab aga pühendumist, kõva tööd ja kainet loogikat, sajad tuhanded eurod ei oota sind kusagil niisama, selletõttu ole ettevaatlik ülevoolavate lubaduste suhtes ja ära anna ise neid samamoodi.

Image credits.

Arutelu

  1. Kalju
  2. Helve
  3. Merike
  4. Irene
  5. Pasknäär
  6. Seeker
  7. Niiongi

Jäta vastus