Kuidas stressivabamalt uusi kliente saada

732367_business_meetingSinu töö on otsida uut turgu ja uusi kliente. Sa oled kogenud, et see tegevus võib olla tõeline põrgu. Keskmine müügikas suudab teha ainult külmi kõnesid ja masendub saadavatest äraütlemistest. Külmade kõnede tegemine on parem kui abitult sissetulevate kõnede ootamine, kuid on ka teisi viise, mis on palju vähem stressi tekitavad. Annan Sulle inspekaks ühe idee.

Iga kuu toimub Pirital mõni mitmepäevane mess. Samuti toimuvad messid Tartus, väiksemaid on ka mujal linnades. Täna hetkel on käimas Tartus näiteks Ehitusmess. Kui mina peaksin oma teenusele aktiivselt kliente otsima, siis kasutaksin ma ühe võimalusena just messidel külastajana osalemist. Sa ei pea osalema messil väljapanekuga, et saada endale uusi kliente, vaid sa saad ise minna sadade klientide juurde ja luua nendega vahetu kontakt. Ei ühtegi sekretäri, kes su kõned eiteakuhu suunab, kus sulle lõpuks ikka ei öeldakse. Ei mingeid takistusi. Kliendid on sul peo peal! Kas on paremat võimalust? Ok, on, kuid messid on super kohad tõeliseks lammutamiseks.

Igas boksis on tavaliselt väljas müügimehed. Nendega on antud üritustel väga hea võimalus jutelda ja olukorda kaardistada. Oletame, et ma saan mõne suure firma väljapanekus müügimehega jutule. Näiteks on ta nimi Juhan. Ma saan teada, et juhtkonda kohal ei ole, kuid ma tunnen huvi väljapaneku kohta, müügimehe enda töö kohta jne, ja saan temaga hea kontakti. Järgmisena küsin ma Juhanilt soovituse, kellega ma peaksin näiteks oma teenuse teemal vestlema. Ma saan nime, mobiili ja loa kasutada Juhani nime.

Nüüd teen esimesel võimalusel kõne: ” Tere! Olen Ekke ja ma külastasin messil teie väljapanekut. Oli väga põnev. Kuidas messi tulemustega rahule jäite? (mingi vastus) Teate, mul tekkis sellega seonduvalt paar ideed. Rääkisin pikalt ka teie müügimehe Juhaniga. Ta leidis, et oleks hea, kui me saaksime korraks kokku. Kas oleks ok, kui ma astuksin teie juurest näiteks homme- ülehomme läbi….” – jne- ehk järgmine samm on huvi tekitamine, kokkusaamise kokkuleppimine ja kontakt.

On parem kui külm kõne? Fakt! Kas soovitaja (Juhan) annab pingevabadust juurde ja vähendab eelarvamusi? Kindel see! Kas teha 10 külma kõnet ja saada depressiooni osaliseks või leida uusi, pingevabamaid võimalusi, nende seas messidel kontaktide loomist? Mina eelistaksin viimast.

Jäta vastus