Kui asjad lähevad nihu

Millal sa kogesid viimati kehva teenindust? Eile? Täna? Ma usun, et me kogeme seda pidevalt ja see on muutunud nii harjumuspäraseks, et me ei pane seda tähelegi. Kehv teenindus ei tekitagi väga hulle emotsioone, väga kehv teenindus vist ainult…

Kujuta aga ette, et sa suudad oma klientidele pakkuda midagi enamat…  Mitte keskpärast, vaid head või väga head teenindust. See ei olegi nii raske.

Kel teeb, sel juhtub. Kui miski läheb viltu……ja nagunii läheb, sõltumata sellest kuipalju sa püüad, siis mida võiksid esimese asjana teha? Mis Sa arvad? Lihtsalt vabanda. Seda on kerge teha ja see meeldib inimestele ning võtab pinge maha, kuid reaalsuses kohtab seda väga harva. Pigem püütakse end kaitsta´või lähtutakse printsiibist- parim kaitse on rünnak!!

Ühesõnaga, kui asjad on jamasti, siis vabanda ja püüa probleemi olemusest aru saada ja see lahendada. Tundub loogiline? Aga mis on tegelikkus: lähed oma probleemiga teenusepakkuja juurde ja sul sõimatakse pealekauba veel nägu täis ka! Eriline tase.

Igaühel on mõnikord halb päev. Isegi klientidel. Võiks öelda isegi, et eriti klientidel. Kui nad kaotavad oma enesevalitsemise, siis andesta neile. Püüa ennast ületada ja muuta kliendi olemine võimalikult mugavaks, et ta, vana sooda, rahuneks. Käitu nagu lapsevanem lapsega- sa ei karju ju lapse peale kui pisike nutab! Vähemalt ideaalne lapsevanem, onju? Kuigi tegelt… kui mu poiss või tütar hakkavad jonnima, siis ma lähen endast välja küll ja röögin nende peale. Vahel. Mnjah… ühesõnaga- ära käitu minu tegude, vaid sõnade järele. Aga mõtle siis sellele, et kliendid vähemasti toovad pappi sisse, lapsed aga viivad ainult välja.

Ja “Äri igiliikur”:

1. Kui sa oled klientide vastu hea, siis tulevad nad tagasi, kuna sa meeldid neile
2. Kui sa meeldid neile, siis kulutavad nad rohkem raha
3. Kui nad kulutavad rohkem raha, siis sa tahad nendega veel paremini käituda
4. Kui sa käitud veel paremini, siis sa meeldid neile veel rohkem ja nad tulevad igal juhul tagasi
5. Ja ring hakkab uuesti pihta

Jäta vastus