Hirm…

Kas Sa kardad müügitegevust?

Paljud kardavad, niisamuti nagu kartsin ka mina.
Meil on sees hirmud…

Tõesti, müüki tehes vaevleme me pidevalt oma hirmude käes. Kui me peame sõna võtma klientide ees ja presenteerima grupile inimestele oma tooteid, siis valdab meid sageli ärevus või isegi paaniline hirm. Öeldakse, et hirm avaliku esinemise ees on üks suurimaid hirme, isegi surmahirmust võimsam. Mina seda väidet ära ei osta- juhul kui sulle pannakse ikka püstol meelekohta ja öeldakse, et sa lähed kas publiku ette ja räägid või SURED, siis ma usun, et avastad endas väga andeka kõneleja varjatud talendi. Punkt.

Sama on lugu ka muude hirmudega- me tekitame need endas ise: Äkki klient ei osta, äkki ma satun piinlikkusse olukorda, kuna ei oska mõnele küsimusele vastata, äkki juhtub see või teine… appi- appi- kass-läks kappi!! Ma ei ole näinud mitte ühtegi kliente, kes oleks mulle füüsiliselt kallale tulnud. Halvimal juhul olen saanud lihtsalt ei vastuse osaliseks ja kaotanud mõnele konkurendile. Ja mis siis? Olen õppinud, ei, tegelikult olen jätkuvalt õppimas nendele pisiasjadele mitte suurt tähelepanu pöörama. Maailmas on niipalju muid olulisemaid asju kui üks kaotatud müügitehing. Ei ei ole maailma lõpp, vaid müügi algus. Ja isegi kui sealt diili ei tule, siis tuleb mõnelt teiselt kliendilt.

Fakt.

Tegelikkuses oleme me pabistajad küll. Hirm selle ees, mida klient meile võib teisel pool toru öelda, takistab meil võtmas telefoni ja talle helistamast. See telefonitoru tundub 25 kilo raskune, nii massiivne, et me ei suuda lihtsalt seda kõrva äärde tõsta. Nendest hirmudest sünnivad ebaõnnestumised:

Ebaõnnestunud müügi ettevalmistused
Ebaõnnestunud kontaktivõtud
Ebaõnnestunud presentatsioonid
Ebaõnnestunud müügiplaani täimised
Ebaõnnestunud karjäär

Tüüpilised meie reaktsioonid ebaõnnestumistele või äraütlemistele on missugused? Näiteks sellised:

Kirume kliendi maapõhja ja leiame, et tema on süüdi
Leiame vabandusi, miks ei saanud müüa või plaani täita
Süüdistame firmat, ülemusi, kliente, majandust, valitsust, teisi müügimehi, konkurente
Ütleme, et meie tooted on liiga kallid ja nende hindadega pole võimalik müüa
Joome nädalalõpus end pildituks

On aeg vaadata iseendasse ja tegeleda oma hirmude ning foobiatega. Hirm on üks suurimaid takistuskivisid müügis, mis ei lase sul oma täit potentsiaali rakendada. Selletõttu lükkame asju edasi või ei tee neid üldse. Kas sa kartsid kunagi vette hüpata, kujutledes, missugused jubedad polüübid seal järve põhjas oma kombitsatega sind sisse kisuvad? Kas nüüd tundub see lapsik? Kas sa kartsid kunagi pimedasse tahatuppa minna, arvates, et seal voodi all on kollid või luukere? Kas nüüd kardad ka? Need hirmud on meie enda väljamõeldised, mitte midagi muud.

Kuidas nendega võidelda? Tee seda, mida sa kõige rohkem kardad ja see hakkab sulle meeldima! Kui sa kardad klientidele helistada äraütlemisehirmust tingitult, siis võta telefon ja helista! Helista palju ja sa näed, et midagi hullu sinuga ei juhtunud. Iga kõnega muutud julgemaks, enesekindlamaks ja mis peaasi- müüvamaks! Müük baseerub enesekindlusel ja enesekindlus on su enda peas kinni.

Ära karda, vaid müü!

Jäta vastus