Tahad teada müügi saladusi?

ARHIIV

Kuidas müügikarjääri allakäiguspiraali kiirendada?

Postitas Ekke Lainsalu kategooriasse Müüginipid 3. september 2010 / 0 kommentaari » « Mine tagasi

Kõige lollikindlam viis oma klientidega ühendust võtta on mitte nii, et neil tekiks huvi, vaid iiveldus. Veel parem, viha su vastu.

Kuidas seda kõike kaunist siis saavutada? Nii nagu enamus seda iga päev teevad. Ei tea? Ok. Helista kliendile, kellele tahad pakkumist teha. Ütle kindlasti midagi taolist: “Tere! Helistan firmast see ja see ja minu nimi on Neander Taal. Põhjus, miks ma helistan, on see, et selgitada välja, kas teie ettevõttel võiks olla huvi meie poolt pakutava vastu. Tegeleme nimelt (ja nüüd maini oma tegevusala). On teil hetk aega minuga rääkida?”

Kui sa kasutad sellist suurepärast sissejuhatust, siis võid olla kindel, et klient saadab sind pikale lainele. Võimalik, et ta teeb seda intelligentselt, öeldes, et “saatke meile materjale” või “helistage kolme kuu pärast uuesti”. Sina aga ära lase end sellest häirida, vaid jätka samas vaimus, mis sest, et suur osa müügitroppidest teeb samas stiilis kõnesid ja et see õnnetu klient peab sellist möga iga päev kuulama. Sind on ju omati õpetatud, et esitle ennast ja oma ettevõtet, räägi, mis on helistamise põhjus ja küsi viisakalt, kas kliendil on aega sind kuulata. Ole samasugune nagu teised, siis ei ole hirmu eksida.

Kui sa teed selliseid kõnesid piisavalt palju ja saavutad sel juhul mõne müügi, siis ma õnnitlen sind! Samamoodi võid proovida näiteks peaga oma kontoriliauda pooleks lüüa ja mine tea- see võibki õnnestuda, kui seda teha korduvalt ja tugevasti. Mina sellele järgnevat peavalu siiski ei kogeda tahaks, ja ma olen veendunud, et peavalu peale selliste mõttetute esmakontaktide põhjustatud ebadu on vähemasti sama tugev.

Nii et aga jätka samas vaimus ja su müügikarjääri lõpp ei olegi enam nii kaugel!

« Mine tagasi

KOMMENTAARID

Ole esimene, kes kommenteerib artiklit!

LISA KOMMENTAAR





 

Tahad lukku lüüa rohkem diile?

Tule 13. märtsil minu koolitusele "Closingu saladused - tehingu saamise kunst". Päeva lõpuks oled raudselt saanud üle 20 closingutehnika, mis aitavad Sul kätte saada diilid, millede õnnestumist Sa seni heal juhul ainult unes oled näinud.

Vaata täpsemalt

© Ekke Lainsalu 2012.
Tahad teada müügi saladusi?

Vaata mobiiliversiooni

  • ekke@myygiproff.ee
  • +372 50 677 62
  • Keemia 11-9, Tallinn 10616
Close

Su konkurendid ei taha, et Sa seda teeksid, aga
tee ikka ja liitu Müügiproffide uudiskirjaga.

Liitu siit