Tahad teada müügi saladusi?

ARHIIV

Lülita aju sisse

Postitas Ekke Lainsalu kategooriasse Müüginipid 29. aprill 2010 / 0 kommentaari » « Mine tagasi

Oled sa mõeldnud sellele, milleks sa üldse müügiga tegeled? On see töö valitud sul sellepärast, et paremat ei olnud saada või kandideerisid sa praegusesse töökohta teadlikult?

Ükskõik mis su motivaator ka polnud, müügitöö on see, mida sa teed ja mis sind toidab. Ja kui sa teed seda hästi või väga hästi, siis toob ta sulle ka korralikult sisse. Aga ma tahtsin sinuga rääkida täna sellest, kuidas õppida müügitööd nautima.

Enamus müüjaid tegutsevad nii, nagu oleks nende aju välja lülitatud. Aastast- aastasse samad müügiargumendid, tootefaktid, lähenemised, pakkumistevormid. Nad ei vaevu midagi muutma, kuid kuu lõpus ei jõua seda virinat ära kuulata: “´Kliendid ei osta, meie hinnad on liiga kallid, konkurendid pakuvad odavamalt, majandus on tuksis ja müüa ei saa!”
Jajaa… äkki on endal kolba taga midagi tuksis, et aru ei saa, et on vaja oma nüristunud mügilähenemised ümber teha.

Tegin hiljuti koolituse ühe ettevõtte telefonimüüjatele. Nende igapäevaseks tööks on kokkusaamiste kokkuleppimine, aga see pole kerge töö. Neile on ette antud skript, mille järgi nad helistavad ja äraütlevaid vastuseid tuleb 20-st 19. Kujutad sa ette, kui raske on sul telefonitoru haarata, kui sa tead, et 19 korda saadetakse sind pikale lainele? Karm, kas pole!

Mida ma tegin? Ma võtsin eesmärgiks müüjate raamidest väljatoomise: et nad näeksid, et müügitöö võib olla kaif, loominguline ja põnev ning nad ei pea leppima nii suure hulga äraütlemistega, vaid muutma selle vältimiseks vaid pisut oma seniseid lähenemisi. Kui olin nendele kätte andnud uued ideed ja nö. müügiinstrumendid, lasin neil luua nendel tehnikatel baseeruvalt omi lähenemisi.
Sa ei kujuta ette kui põnevaid, humoorikaid ja lahedaid ideid sealt tuli! Müüjad, kes olid hetk tagasi kurtnud, kui suur agoonia ja piin on telefonimüük, ütlesid, et nad kibelevad ja ootavad, et tuleks esmaspäev, et saaks müüa!

Minu sõnum sulle on see: katseta erinevaid lähenemisi ja proovi uusi asju, ära lase aju siledaks ja tee nürimeelseid, ebahuvitavaid müügikõnesid- esitlusi. Kui sa ei tea, kustkohast inspiratsiooni saada, siis surfa netis või kasvõi myygiproff.ee saidil. Leiuta pidevalt enda jaoks uusi lähenemisi ja ära ole nagu maal raamides, vaid ole nagu kunstnik, kes ise loob selle maali. Ehk – lülita aju sisse ja häälesta see rahateenimise lainele.
Jõudis kohale? ;)

« Mine tagasi

KOMMENTAARID

Ole esimene, kes kommenteerib artiklit!

LISA KOMMENTAAR





 

Tahad lukku lüüa rohkem diile?

Tule 13. märtsil minu koolitusele "Closingu saladused - tehingu saamise kunst". Päeva lõpuks oled raudselt saanud üle 20 closingutehnika, mis aitavad Sul kätte saada diilid, millede õnnestumist Sa seni heal juhul ainult unes oled näinud.

Vaata täpsemalt

© Ekke Lainsalu 2012.
Tahad teada müügi saladusi?

Vaata mobiiliversiooni

  • ekke@myygiproff.ee
  • +372 50 677 62
  • Keemia 11-9, Tallinn 10616
Close

Su konkurendid ei taha, et Sa seda teeksid, aga
tee ikka ja liitu Müügiproffide uudiskirjaga.

Liitu siit